FAQ

  • Czego używasz do robienia zdjęć?
- aparatu kompaktowego Sony DSC 570W (nie polecam do bloga, a szczególnie do mejkapów, lepiej zainwestujcie w lustrzankę lub bezlusterkowiec ;))
- lampy pierścieniowej 28W (głównie do zdjęć makijaży, marzy mi się mocniejsze oświetlenie)
- aparatu w telefonie Sony Xperia T (do niektórych zdjęć produktów)
- światła dziennego - przy tworzeniu zdjęć produktów i ich swatchy
- sporadycznie blendy 5w1 (której jeszcze uczę się obsługiwać)

  • Jak obrabiasz zdjęcia?
Praktycznie ich nie obrabiam - przez fakt, że wykonuję je tak a nie inaczej, zwykle wychodzą poszarzałe i po prostu... ciemne. W ogólnodostępnych programach graficznych nieco je rozjaśniam, czasem delikatnie poprawiam kontrast czy nakładam lekko ocieplające filtry (gdy zdjęcia wyjdą zbyt zimne i nie odzwierciedlają przez to rzeczywistych kolorów). Zdarza mi się oczywiście wymazać paproch lub pryszcz, regularnie "usuwam" brodawkę z czoła, w nadziei, że w końcu i "w realu" z niego zniknie.;D Polecam Wam Picasę, GIMPa czy mojego ulubionego do hurtowego zmniejszania zdjęć - PhotoScape.

  • Czy można się do Ciebie umówić na makijaż?
Niestety nie jestem z zawodu makijażystką, i choć mejkap to moja pasja, nie mam w tej chwili nawet za bardzo możliwości dzielić się nią z Wami w ten tradycyjny, bardziej bezpośredni sposób. Z chęcią polecę Wam jednak sprawdzone, przezdolne makijażystki, do których możecie się zapisać. 


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...