środa, 28 maja 2014

Niebieskości, turkusy, fiolety... 4 nowe odcienie kredek My Secret Satin Touch Kohl

Witam Was,

niedawno kolekcja kredek My Secret Satin Touch Kohl zyskała cztery nowe, niebiańskie odcienie. Kolory więc takie, jakich właściwie brakowało, idealne dla maniaczek niebieskości i turkusów oraz świetna propozycja wychodząca naprzeciw wiosenno-letnim trendom!Kredki mają po 1,14 grama, czyli standardową wielkość. Każda ma oczywiście skuwkę z nalepką z jej numerem i nazwą - jak dla mnie jest to jednak dość kłopotliwe, bo łatwo taką zgubić, wolałabym więc by nazwa widniała na samej kredce. W każdym razie każda kredka ma także końcówkę w "swoim" kolorze, który dobrze oddaje ich właściwy odcień. Kredki są osadzone w drewienkach, należą do tych cienkich, ołówkowych wielkości, więc spokojnie znajdziecie do nich temperówkę. 

Są wyjątkowo miękkie, bez problemu suną po skórze - najtwardszą z nich, choć dalej bardzo kremową, jest Dark Denim. Nie tworzą grudek, całkiem dobrze się rozcierają, choć wtedy potrafią blaknąć. Mają też całkiem dobrą pigmentację.

U mnie najlepiej się sprawdzają jako bazy oraz całkiem fajnie na linii wodnej. Niestety przez wzgląd na to, że nie zastygają a ja mam opadające powieki, wszelkie kreski nimi zmalowane kserują mi się i rozmazują.


A tak prezentują się swatche poszczególnych odcieni, od lewej:

nr 20 Turquoise Sea - czyli jak ładnie nazwa wskazuje turkus - intensywny błękit z niewielką domieszką zielenie. Kredka ma satynowe, ew. delikatnie perłowe wykończenie.

nr 21 Blue Sky - piękny, średni odcień niebieskiego i mój niekwestionowany faworyt z całej tej czwórki. Również ma delikatnie perłowe, lekko błyszczące wykończenie.

nr 22 Dark Denim - czyli młodsza, ciemniejsza siostra kredki będącej w stałej ofercie - Denim. Jak nazwa również wskazuje idealnie - jest to ciemniejszy odcień dżinsu, chłodny granat bez domieszek. Wykończenie ma kremowe, bezdrobinkowe.

nr 23 Plum - to bardzo ładny śliwkowy (chłodniejszy) odcień, niezbyt ciemny, nie jest też szczególnie jasny - jak dla mnie idealny! Również wykończenie kremowe. Drugi ulubieniec!

światło dzienne

światło sztuczne

 Ich cena to 7,49 zł za sztukę, dostępne są oczywiście tylko w Drogeriach Natura. 


***
Jak Wam się podobają te odcienie? Używacie w ogóle kolorowych kredek? ;) 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...