niedziela, 14 września 2014

Make-up Trendy - pismo pełne inspiracji + makijaż

Witajcie,

inspiracji tak bardzo potrzebnych do tworzenia rozmaitych makijaży jest wokół nas całe mnóstwo, i gdy braknie czasem wyobraźni, zawsze uratować nas może choćby kwiat w ogrodzie czy pejzaż wiszący na ścianie od lat. Często my malujące istoty sięgamy oczywiście też po natchnienie do Internetu - zaglądamy do zdolnych Youtuberek, blogerek (czy też Instagramerek :D), i często wena pojawia się jak na zawołanie - równie często jednak pomysł szybko znika w czeluściach pamięci a nam wyjątkowo trudno jest potem odnaleźć co to była za praca i czyja. Z pomocą przychodzą oczywiście pisma papierowe, które mimo wszystko nie zastąpią w pełni zdigitalizowanych zdjęć - owszem można zrobić sobie zrzut ekranu, można zapisać zdjęcie na dysku, a na sesję czy do klientki przyjść z tabletem czy netbookiem, jednak gdy nie dysponujemy takimi gadżetami lub gdy po prostu akumulator w nich trzyma godzin "pożal się Boże", gazeta papierowa będzie jak znalazł!


Make-up Trendy jest jednym z tych pism, które niemal w zupełności poświęcone są makijażowi, a już na pewno w całości mieści się w rejonie 'beauty', bo nawet reklamy tam są związane z szeroką rozumianą branżą. Reklamy i artykuły o kolorówce czy pielęgnacji, ale też szczegółowe i bardzo pomocne poradniki dotyczące sztuki makijażu, to jednak nie wszystko. MUT to też przede wszystkim zbieranina inspiracji - mamy tutaj pełno makijaży artystycznych, najnowsze trendy z wybiegów oraz rewelacyjne makijaże przedstawione krok po kroku! Cieszy mnie, że w przypadku właśnie tych ostatnich (ale nie tylko) - widzę w tej gazecie sporo prac przezdolnych koleżanek blogerek czy innych makijażystek/ów których znam i podziwiam. Tym, którzy pasjonują się makijażem na pewno nie muszę bliżej przedstawiać takich osób jak: Daniel Sobieśniewski, Ewelina Zych (Eweska, e-makeupowania.pl), Ania Chwieralska (Okiem i kredką malowane), Ewelina Łakomik (Ewelako), Marzena Tarasiewicz, Marta Parciak (Zmalowana), Daria Kłosowicz, Karolina Matraszek i wiele, wiele innych.


Nie wszystkie prace ujmują mnie tak samo mocno, nie wszystkie chwytają za serce - to jasne, ale we wszystkie jest włożone całe mnóstwo pracy nie tylko makijażystki, ale często i fotografów, stylistów etc., wszystkie więc wzbudzają we mnie podziw. Zdjęcia są szalenie dopracowane, a teksty konkretne i solidnie przygotowane - za cenę 15 złotych za miesięcznik mamy więc zbiór wyjątkowy i na pewno przydatny! 

W jednym z numerów (4/2013) znalazłam przepiękny makijaż stworzony przez wspomnianego już przeze mnie Daniela Sobieśniewskiego. Zainspirowałam się nim, albo lepiej - starałam się go odtworzyć, dopasowując go jednocześnie do moich malutkich powiek, i oto efekty mojej zabawy! Z góry przepraszam za kiepskiej jakości zdjęcia, niestety psujący się ciągle aparat uwielbia płatać mi figle ;)

Makijaż Daniela prezentuje się mniej więcej tak:Moja wersja:

Użyłam:
twarz: podkład Pierre Rene Skin Balance 20 Champagne, kamuflaż Catrice Ivory, korektor pod oczy L'Oreal True Match Ivory, róż w kremie Makeup Revolution Caramel Shake, puder Glazer, brązer The Balm Bahama Mama, 
oczy: baza MIYO, cienie: Makeup Geek Corrupt, Bling, KOBO - Caffe Latte, Forrest Green, zieleń z paletki Sleek Glory, fiolet z paletki Technic Ultra Violet, złoto - La Rosa "Gold", Era Minerals - Gossamer, My Secret 505, kajal Pierre Rene, set do brwi Pierre Rene, liner w pisaku Pierre Rene, maskara My Secret Create Your Lashes, żel do brwi Karaja, 
usta: konturówka Pierre Rene lip matic 02, szminka NYX Tea Rose.***
A Wy gdzie szukacie inspiracji do tworzenia makijaży? Co Was najbardziej inspiruje? Gdzie poszukujecie jakże cennych wskazówek i trików?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...