sobota, 19 lipca 2014

Cosmic - step by step dla ciemnoszarych oczu

Witam Was,

tym razem makijaż dość nietypowo przeznaczony dla posiadaczek ciemnoszarych tęczówek. Zwykle w sieci widujemy tutoriale dla niebiesko, brązowo, czy zielonookich, ale zwykle zapomina się o szarookich, których w końcu, choćby w Polsce, nie ma znowu tak mało. Szare oczy podkreślać również warto i nie są one wcale brzydsze niż inne - mają swój urok, mają swoją magię, powinny mieć więc i równie piękne, podkreślające je makijaże.

Moje tęczówki są ciemnoszare z niewielką nutą niebieskości, często na zdjęciach aparat widzi je jako bardziej niebieskie niż są w rzeczywistości. Uwielbiam w makijażach używać fioletów, zieleni jak i oczywiście niebieskości - czy to ciemne, czy intensywne, czy to szarawe jak w dzisiejszym makijażu. Unikam jednak czysto szarych odcieni, nie są po prostu korzystne dla mojego typu urody.

Dodane w tym mejkapie, do tych całych zgaszonych, szarawych niebieskości, brązy - sprawiają, że optycznie szaro-niebieska (myślę, że w przypadku szaro-zielonej będzie podobnie) tęczówka zyskuje na głębi, wyrazistości, w żadnym wypadku nie jest przytłumiona!

Dzisiejszy tutorial makijażu oka wykonałam za pomocą przepięknych, mineralnych cieni od Era Minerals, o których notka była już TUTAJ, zapraszam na nią raz jeszcze ;)

Efekt końcowy:I zapraszam na step:

1. Na czystą powiekę nakładamy bazę pod cienie (może to być też oczywiście odpowiedni korektor, wszystko zależy od Waszych preferencji), delikatnie przypudrowujemy. Podkreślamy brwi - można to zrobić mocniej, tym bardziej że makijaż będzie zachowany w ciemnych i intensywnych kolorach.


2. Załamanie i miejsce nieco ponad nim podkreślamy matowym brązem (Era Minerals Caffeinated). Nie musi to być super dokładnie, bo zaraz będziemy go rozcierać ;)

3. Rozcieramy brąz za pomocą kremowego cienia (Era Minerals Gossamer), nakładamy go również na miejsce pod brwią, tym samym rozświetlając je.


4. Na powiekę ruchomą nakładamy (najlepiej delikatnie wklepując) przepiękny granatowy cień (Era Minerals Cosmic). Zostawiamy nienaruszony kącik wewnętrzny, lekko łączymy z brązem w załamaniu.

5. Dolną powiekę, mniej więcej do połowy lub nieco dalej, podkreślamy matowym brązem (Era Minerals Caffeinated).

6. A resztę dolnej powieki - szarawym błękitem (Era Minerals Dreamer).

7. Kąciki wewnętrzne rozjaśniamy kremem (Era Minerals Gossamer). Rozcieramy lekko granice nałożonych cieni.

8. Linię wodną (dolną i górną) malujemy brązową kredką (GOSH Smokey Brown).
Malujemy krótką i dość cienką brązową kreskę na powiece ruchomej.


9. Tuszujemy dokładnie rzęsy i to by było na tyle ;)

Użyłam:
twarz: podkład Era Minerals Golden Light, korektor Era Minerals Olive Green, bronzer Pierre Rene 13, róż Annabelle Minerals Nude,
oczy: cienie Era Minerals - Gossamer, Cosmic, Dreamer, Caffenaited, baza MIYO, kredka GOSH Smokey Brown, brązowy liner Essence, tusz My Secret Create Your Lashes, brwi - Maybelline Permanent Taupe i Inglot 378,
usta: pomadka Rimmel by Kate nr 102.


***
Czy są tutaj szarookie panie? Jak podkreślacie swoje tęczówki?
Jak Wam się podoba taki makijaż? :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...