niedziela, 27 lipca 2014

Pędzle Era Minerals po raz drugi! Rounded Powder 127S, Tapered Blending 364N, Blending 356N

Witajcie,

z pędzlami od Era Minerals, czy też Era Professional znam się już od pewnego czasu, odkąd wygrać udało mi się TEN zestaw. Tamte pędzle z powodzeniem używam do dziś, nie zmieniłam o nich zdania i nadal je uwielbiam. Jakiś czas temu wpadły mi w rączki kolejne trzy sztuki, czy wypadły równie dobrze? Zapraszam do lektury!Notkę tę traktujcie jako tzw. pierwsze wrażenie, pędzle mam dopiero nieco od ponad miesiąca, i skusiłam się na napisanie o nich czegokolwiek jedynie przez wzgląd na to, że miałam już z tymi pędzlami do czynienia. Jak się będzie zachowywało włosie po dużo dłuższym okresie - dam Wam oczywiście znać.

Tym razem chciałabym Wam nieco przybliżyć trzy pędzle, jeden syntetyczny do twarzy, oraz dwa z włosia naturalnego do oczu. Włosie naturalne jest tutaj dla mnie nowością, wszystkie inne pędzle od Era Professional, jakie mam, były wykonane ze sztucznego, swoja drogą bardzo dobrej jakości.Rounded Powder 127S - czyli pędzel przeznaczony do nakładania sypkich produktów, takich jak puder, pudrowa baza a nawet podkład mineralny. Ja go używam z powodzeniem do nakładania pudru i muszę przyznać że w tej roli sprawdza się rewelacyjnie. Wszystkie inne moje pędzle do pudru poszły w odstawkę, odkąd go otrzymałam. Nakładam nim puder głównie takich ruchem stemplującym oraz okrężnym, puder nanosi bardzo równomiernie, trudno tu o jakieś nierówności. Pędzel wykonany jest z włosia syntetycznego, bardzo miłego w dotyku, miękkiego i delikatnego dla skóry. Włosie ułożone jest równiutko w okrągłej skuwce (ciemnej eleganckiej), dodatkowo zaokrąglone zostało nieco przy końcach. Jest bardzo gęste, nieco zbite, ale idealnie elastyczne, by nałożyć puder na twarz bez zbędnych pudrowych strat ;) Uwielbiam ten pędzel!

Możecie go zakupić TUTAJ za cenę 49 zł.I poniżej obok pędzla do pudru z Eco Tools.


Tapered Blending 364N - to pędzel który polubiłam od pierwszego użycia, i choć na początku sprawiał mi nieco problemów - bo wypadało z niego trochę włosków, po kilku praniach i wielu użyciach stał się moim ulubieńcem do aplikowania i rozcierania cieni w załamaniu i w zewnętrznych kącikach. A rozciera, uwierzcie mi, idealnie. Przez wzgląd na swoją wielkość (6 mm średnicy) i kształt (zaokrąglona główka osadzona w okrągłej skuwce) świetnie wpasowuje mi się w załamanie, cienie rozcieram dokładnie w miejscu w którym chciałabym by były roztarte. Brawa za precyzję! Pędzel wykonany jest z farbowanego zdaje się na czarno (czy też czarny brąz) włosia kozy, które wbrew pozorom jest dość delikatne i niedrapiące.

Pędzel kupicie TUTAJ za cenę 32 zł.Poniżej obok pędzla Makeup Geek crease brush.


Blending 356N - standardowy pędzel do blendowania wykonany z białego włosia kozy. Mówię tutaj standardowy - bo nie pierwszy raz spotykam się z takim kształtem i rozmiarem tego pędzla. Podobne znajdziecie również w Hakuro, Maestro, ZOEVA czy innych.
Pędzel ten jest nieco większy niż 364N, ma też spłaszczoną skuwkę i zaokrąglone włosie. Już po pierwszym praniu odrobinę się napuszył, ale w granicach normy, kształt już się więcej (na razie) nie zmienił. Z tego pędzla nie wypadł mi ani jeden włosek, jeśli zaś chodzi o jego miękkość, wydaje mi się, że jest jeszcze milszy niż 364N, mimo to cienie rozciera świetnie i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń.

Pędzel można kupić TUTAJ za cenę 25 zł. Poniżej obok podobnych pędzli z Hakuro (po prawej) i Maestro (po środku).

Powyższe pędzle dołączają do grona ulubieńców, na żadnym z pędzli Era Professional się jeszcze mocno nie zawiodłam, więc polecam Wam serdecznie zajrzeć do ich oferty, może znajdziecie coś dla siebie ;) Ceny są przystępne, więc nawet na początek zabaw z makijażem pędzle te będą jak znalazł. 

Wszystkie moje pędzle Era Professional w aktualny stanie ;)


***
Znacie te pędzle? Jak się u Was spisują? Jakie są Wasze ulubione pędzle? ;)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...