czwartek, 2 stycznia 2014

Makijaż krok po kroku - ostatni piórkowy

Witam,

na prośbę jednej z czytelniczek zrobiłam stepik TEGO makijażu ;)  Po listę użytych kosmetyków zapraszam do tamtego posta, dziś opis krok po kroku wraz ze zdjęciami oczywiście. Lecimy :D
1. Przygotowujemy powiekę - na czystą nakładamy w razie potrzeby bazę pod cienie, wyrównujemy koloryt cielistym cieniem. Podkreślamy brwi.


2. Na środek powieki ruchomej nakładamy beżowy cień - zostawiamy wolną przestrzeń w kącikach wewnętrznych i w zewnętrznych.


 3. Za pomocą brązowego cienia i precyzyjnego "ołówka" zarysowujemy półokrąg w zewnętrznym kąciku i podkreślamy załamanie.


 4. Rozcieramy brąz w załamaniu beżem do góry - w razie potrzeby pogłębiamy brąz i korygujemy wszelkie pomyłki czy niedoskonałości za pomocą matowego "cielaka".


5. Przechodzimy do powieki dolnej, od zewnętrznego kącika, do 3/4 powieki podkreślamy tym samym brązem co na górnej powiece.


6. Matowym, brudnym jasnym morskim cieniem (może być też błękit) łączymy z brązem i malujemy niemal do kącika wewnętrznego.


 7. Białym matowym cieniem rozświetlamy kąciki wewnętrzne, blendujemy z cieniami leżącymi obok.


8. Dodatkowo satynowym, bardzo jasnym beżem rozświetlamy kąciki wewnętrzne, a linię wodną malujemy kredką w kolorze nude.


 9. Malujemy zalotną kreskę czarnym linerem ;)


10. Tuszujemy rzęsy i voila!

 Mam nadzieję, że stepik Wam się przyda ;))
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...